Diskuse

Téma: Motiv Cokolka

Ahoj, zkoušel jsem nový motiv, ale box se mi neobjeví ani v jedné z možností. U motivu "Minimalistic" funguje alespoň výchozí (pravý i levý), u ostatních bohužel také nepozoruji nějaké změny v obsahu.
Dělám někde něco špatně?
postZaslat odpověď
U cokolky je logo vložený do headeru přímo jako pozadí třídy, jako se např. vkládá obrázek do headeru (hlavičky) ne jako img. Musel bych obrázek na logo zapsat do layoutu aby se v závěru načítalo jako img. Pak by odkaz kopíroval obrázek. Takhle toho nedocílim, protože odkaz neví, jak velký obrázek si uživatel hodil do motivu. Problém je v tom, pokud by chtěl někdo z uživatelů něco měnit na logu, např název nebo formát (.png, .jpg, .gif), tak by musel zasahovat přímo v layoutu. U cokolky ve všech layoutech, protože jich má na logo víc. No a to je problém. Zkušenější uživatel alespoň se základní znalostí css si to přepracuje, zásah od někoho bez znalostí v layoutu neni ok, proto je cokolka napsaná takhle. Mohl bych to udělat tak, že odkaz by kopíroval celou šířku hlavičky. Na to ti sem můžu hodit kod, a ty by sis ho připsal do css-ka. Ale cokolka bude potřebovat více úprav. Koukal jsem na ní a má usermenu v boxu dost natáhlí, zbytečně je to dlouhá nudle a v obsahu má více odstupněné řádky. Tohle bude potřeba přikrmit nějakou změnou. Je tu jedno ale. Pomáhám teď na motivu (upozorňuju že pomáhám), kde tohle bude ošéfovaný pomocí php. Já o php moc nevim a cokolka stojí vlastně čistě na cssku. Jen s css vše nedáš. Tam jsem předělal i dost nejen css-ka pro systém. Některé věci potřebují kod ve flexboxu a to tam bude. byl potřeba předělat např. vzkazník, forum a pluginy. To cokolka jede ještě na napsanym kodu z betatestu. Teď to mám úplně předělaný a rozmýšlim, zda cokolka bude ještě při vydání sl8.1 ještě potřeba, protože budeš mít k mání skvělej motiv pro běžného uživatele, kde Jirka vyřešil spoustu věcí, které já pouze s css nedám ;) Při tomhle musí stát někdo s úplně jinou znalostí. Já pak možná dohodim nějakej jednoduchej, abych mohl zapojit nové csska pro systém, aby se s tím druhý nemuseli pro systém psát nanečisto. Je tam řešená responziva, přeskakování sloupců s možností zalomení na další řádek a tak. Ten flexbox je fakt potřeba. Pokud se ti líbí vzhled (on je vlastně přesunut z předělaného beta shadow), tak budu mít pro tebe dobrou zprávu. Nepřijdeš o něj, ale vnitřek, tedy kod, bude už novej a nenajdeš ho jako cokolku, ale více asi po vydání 8.1 ok? Shira mi tam přidá i třídu na pluginy, takže tam budeš mít více možností, které ti Jirka dopřeje ;) Ono to vypadá, jako že se nic neděje, ale tady komunikuje zatím dost zadrhnutá komunita. V pozadí se ale fakt maká :D, takže i já jsem vytíženej naplno, o to se Jirka postaral :D Více ani ťuk. Spíš si počkej ;)
Nový motiv
A začalo to vlastně nevinnou otázkou: Neměl bys čas udělat mi revizi motivu? No a už se přes měsíc pracuje na novém konfigurovatelném motivu, který by měl pokrýt nejběžnější uživatelské potřeby. Má hodně nastavitelných prvků...

Možnosti konfigurace (*nejsou uvedeny všechny)
- layout se sloupci / bez sloupců
- nastavení menu

- obsah hamburger menu (menu / obsah boxů)

- barevná schémata
- obrázek v hlavičce
- styly pozadí layoutu (základní, pruhy, pruhy s gradientem)
- vzory na pozadí
- zobrazení titulku, popisu, loga, drobečková navigace

- vlastní obrázek do hlavičky
- vlastní logo

A nějaké další možnosti pro přizpůsobení...

Vydání
Nechali jsme na tom společně už spoustu času a tak to nechceme odfláknout, ještě nás nějaké úpravy čekají. Pravděpodobně vyjde jak psal CX, až současně s verzí 8.1

Máme 5 stránek soukromé konverzace na téma tohoto motivu - stránkuje se po 30 vzkazech 😂

Aktuální motivy
Pokud bude CX chtít můžeme LEHCE upravit i Cokolku a Minimalistic
Díky za info. Rozumím.
Počkám si na nový motiv. Třeba mi nakonec bude vyhovovat víc, tak ať se nedělá něco zbytečně.
Strana: « předchozí 1 2