Diskuse

Téma: Nahrávání obrázku při tvorbě článku

Je nějak možné, případně bude v budoucnu přidáno:
Při psaní článku a následném přidání obrázku (vybrat soubor), je v nabídce pouze možnost souboru z PC. Když ale píši články, které mají stejný nadpis mapř. Novinky, vkládám vždy tentýž obrázek, je, bylo by možné, volit přímo obrázek nahraný v souborovém manažeru, namísto nahrávání stále totožného z PC? Díky
postZaslat odpověď
Tohle lze celkem vyřešit pluginem. Nejjednodušší cesta je vybrat obrázek pro kategorii a všem článkům, které nemají vlastní obrázek podstrčit tento. Hmm, zase tak lehce to nejde, bez přetížení celého article.preview se nedá se jen tak ovlivnit thumbnail.

Není problém to přetížit, ale pokud to bude dělat i jiný plugin nebude to vzájemně kompatibilní. Zřejmě by to pomohlo vyřešit přidání nějaké události ve stylu article.preview.thumbnail

Nahradit:
if (isset($art['picture_uid'])) {
$thumbnail = self::getThumbnail($art['picture_uid']);
} else {
$thumbnail = null;
}
Zřejmě tímto:
$thumbnail = isset($art['picture_uid']) ? self::getThumbnail($art['picture_uid']) : null;
Extend::call('article.preview.thumnail', ['thumbnail' => &$thumbnail, 'art' => $art]);
dobře, zkusím, díky
Do toho bych se nepouštěl, úpravy systému znemožní jeho aktualizaci. Buď se to vyřeší v 8.1 nebo třeba po svátcích zkusím vymyslet něco jiného.
Na SL 7.5 jsem měl něco podobného. U psaní článku jsem měl pod formulářem na výběr perex obrázku ještě jeden input, do kterého se vypisoval ID obrázku článku. No a pokud jsem chtěl mít dva články se stejným obrázkem, stačilo do nového článku místo obrázku nastavit stejné ID.
Rozumím, nejde o nic co by komplikovalo psaní článků, jen by se nemusel stále nahrávat tentýž obrázek. Je nějaký výhledový termín vydání 8.1?
Termín, žádný konkrétní ti nedám. Tohle jsem schopný udělat i v aktuální verzi. Spíše mě trápilo to, že tím odstavím pluginy, které taky mění výpis přes article.preview

Pokud bych to udělal pouze pro výpis článků v kategorii, tak to zase nebude správně interpretovat HCM articles

Nerad dělám jednoúčelové pluginy, které nejsou použitelné jinde a něco rozbíjí.
To chápu. A ani by nedávalo.smysl dělat něco co by mohlo nějak narušit systěm.
Přidám eventy aby to šlo.

Konkrétní termín pro 8.1 není - ale asi začátkem roku.
Díky Shiro.
To co píše Tesy by šlo taky udělat, tedy přidat input kam by se vypisovalo picture_uid. Pokud to extra nehoří, udělám to po svátcích a případně až po vydání verze 8.1
Strana: 1 2 další »