Diskuse

Téma: Vyhledávací stránka

Menší prosba, která vede na Shiru. Prosim tě, mám požadavek na předělávku nebo dodání třídy do vyhledávací stránky. Vyhledávač samotnej jsem dal do responzivy díky flexboxu ale na vyhledávací stránce to udělat nemůžu. Na jednu třídu jsou navalený i checkboxy. Má to tam takhle:

<form action="/m/search" method="get" class="fullsearchform">
<p>
<input type="search" name="q" class="inputmedium" value="">
<input type="submit" value="Vyhledat">
</p>

<p>
Prohledávat:
<label><input type="checkbox" name="pages" value="1" checked=""> stránky</label>
<label><input type="checkbox" name="articles" value="1" checked=""> články</label>
<label><input type="checkbox" name="posts" value="1" checked=""> příspěvky</label>
<label><input type="checkbox" name="images" value="1" checked=""> galerie</label>
</p>

<input type="hidden" name="_security_token" value="">
</form>

Pokud to zabalím do třídy fullsearchform tak to musim dát do <p> a to je problém. Tady to nesrovnám ani pomocí flex.
Pokud dám, aby se mi řadili sloupce vedle sebe, tak se mi řadí i checkboxy.
Pro první péčko potřebuji buď jinej název, ne tedy obalený v <p> ale v něčem jinym, nebo nějak rozlišit to první péčko. Pro to první péčko chybí vlastní třída.
Takhle to nejde dát do responzivy.
Děkuji
postZaslat odpověď
Selectory jako p:first-child se použít nedají?
Já tam na responzivu mám nastylovanou každou maličkost, aby mi to tam nelítalo, takže tohle nepomůže. Při responzivě se mi to složí pod sebe, což je v pořádku, protože ty prvky mám tak nastylovaný. Prostě chybí třída. To bych musel na té stránce odebrat styly na ostatní prvky a ty jsou použitý i na jiných stránkách a rozhodilo by se mi to na všem ostatním. prvky mám nastylovaný na 100% délku na responzivu, aby mi tam nelítal přidruženej prvek.
Např.
.fullsearchform p:nth-child(2) label {
styl
}
fakt nepoužiju. Potřebuju jasně oddělit vyhledávač od všeho ostatního ;)
Nerozumím tomu jak v tomto případě pomůže další třída, resp. proč by to bez ní nemělo být možné 🙂 Třída "fullsearchform" je jen v search modulu a nikde jinde. Možná to není hezké jako dedikovaná třída, ale funkčně je to identické.
.fullsearchform > p:first-child { ... }
.fullsearchform > p:nth-child(2) { ... }
Pokud potřebuješ vlastní HTML strukturu, dá se celý search modul nahradit pluginem. Celý modul má cca 100 řádků.
Dyk jsem blbej. Samozřejmě, že to funguje. Omlouvám se. :D